תוכנית אימון לטריאתלון אולימפי | Private Coaching Online

אימון לטריאתלון אולימפי

תכנית אימונים ומענה אישי לשאלות, 139 ש"ח לחודש

triathlon, swimming phase, grueling

טריאתלון אולימפי

139 ש"ח לחודש

לו”ז אימונים ייעודי למרחק. יעיל, מדוייק ואפקטיבי. כולל תכני העשרה מקצועיים. העומס השבועי יאפשר להגיע להישגים מצויינים מצד אחד, ושמירה על שגרת חיים תקינה מצד שני. 

  • משך התוכנית: החל מ-3 חודשים
  • ממוצע שבועי: 7-11 שעות אימון
  • שאלות לצוות האימון במייל
  • מקושרת למרכז ההדרכה

מעוניינים לשלב אימוני רכיבה וירטואליים ו/או אימוני סופ"ש יעודיים בתקופת ההכנה? פנו אלינו.

איך להתאמן לטריאתלון אולימפי

קצת על טריאתלון למרחק אולימפי

טריאתלון אולימפי הוא טריאתלון למרחקים של 1500 מטר שחייה, 40 ק”מ רכיבה על אופניים ו-10 ק”מ ריצה שהם בדיוק כפול ממרחקי טריאתלון ספרינט. טריאתלון אולימפי הוא המרחק הקלאסי של טריאתלון והוא נקרא אולימפי בגלל שזהו המרחק הרשמי למקצה הטריאתלון באולימפיאדה (באולימפיאדה אין מקצה טריאתלון ספרינט). 

בשנים האחרונות ובמיוחד לקראת אולימפיאדת טוקיו היתה התרחשות בנוגע לשינוי מקצה הטריאתלון האולימפי למרחקי הספרינט אך ההחלטה נדחתה לאולימפיאדת 2024. מרחק זה הוא הנפוץ והפופולרי ביותר בתחרויות הטריאתלון בישראל ויש כ-10 תחרויות למרחק זה, בהן יש אפשרות גם להשתתף במרחק הספרינט אך אין אפשרות להשתתף במרחקים ארוכים יותר.

אימון לטריאתלון אולימפי

איך מתאמנים לטריאתלון אולימפי

האימונים לכל טריאתלון צריכים להתחלק לאימוני שחייה, רכיבה, ריצה וכוח. למי שמתכוון להשתתף בפעם הראשונה בטריאתלון למרחק האולימפי, מומלץ כמובן להגיע למרחק התחרות של כל אחד מענפי הטריאתלון בנפרד. באופן כללי בתחרויות סיבולת ארוכות לא מומלץ לבצע את כל מרחקי התחרות כאימון לפני האירוע עצמו אלא להעלות בהדרגתיות את העומסים. 

לספורטאים המנוסים טריאתלון אולימפי יכול להיות מהיר מאוד ולכלול הרבה אימונים גם מעבר למרחקי התחרות. בתוכניות למתחילים ננסה לאורך התוכנית להעלות בעדינות את המרחקים וגן לשלב אימוני החלפה הכוללים שני ענפים לפחות, אחד אחרי השני ברצף. שתי יחידות מכל ענף בשבוע הם המינימום על מנת לראות התקדמות הדרגתית ונכונה, ועדיף לחלק את העומס על יותר אימונים מאשר לעשות פחות אימונים אבל יותר ארוכים.

מהו זמן טוב לטריאתלון אולימפי?

תוצאה טובה לטריאתלון למרחק אולימפי תלויה קודם כל במסלול וברמת המתחרים. להבדיל מהרוב המוחלט של ענפי הספורט, לא קיים באמת שיא עולם בטריאתלון מאחר וכל מסלו להוא שונה לחלוטין והתנאים משפיעים מאוד על התוצאה. הזמנים של המתחרים הטובים בעולם הם כ- 1:45 שעות המחולקים לכ- 16 דקות שחייה, 55 דקות רכיבה ועוד 30 דקות ריצה.

תוצאה טובה עבור חובבן בתחרות סטנדרטית היא פחות מ- 2:30 שעות, אך כמובן שיש חובבנים מסיימים בזמנים גם יותר מהירים מזה. חלוקה ממוצעת של טריאתלון אולימפי בתוצאה של 2:30 שעות היא 30 דקות שחייה, 1:15 שעות רכיבה ועוד כ- 45 דקות ריצה.

טריאתלון באולימפיאדה

בשנת 2000 נכנס הטריאתלון לראשונה לאולימפיאדה באולימפיאדת סידני ומאז התקיים הטריאתלון באולימפיאדות באתונה, בייג’ינג, לונדון וריו. מרחק הטריאתלון באולימפיאדה הוא כאמור 1500 מטר שחייה, 40 ק”מ רכיבה על אופניים ועוד 10 ק”מ ריצה.
בשנת 2000 ניצחו: סיימון ויטפילד ובריגיטה מקמהון
בשנת 2004 ניצחו: האמיש קרטר וקייט אלן
בשנת 2008 ניצחו: יאן פרודנו ואמה סנואוסיל
בשנת 2012 ניצחו: אליסטר בראונלי וניקולה ספיריג
בשנת 2016 ניצחו: אליסטטר בראונלי וגוון יורגנסן

בשנת 2016 היה רון דרמון לישראלי הראשון שהשתתף באולימפיאדה בענף הטריאתלון ולשנת 2020 מועמדים שני ישראלים להעפיל לאולימפיאדה – האחים שחר ורן שגיב אשר צברו נקודות בסבב העולמי.

אולי יעניין אתכם גם: הכנה לספרינט טריאתלון

כל מה שצריך לדעת
כדי להיות ספורטאי טוב יותר

ריצה · רכיבה · דואתלון · איש ברזל · אולטראמן · אולטרא מרתון

מכשירים תומכים

ZWIFT MeetUp

המדריך המלא לביצוע אימון מובנה מתכנית האימונים ב- TrainingPeaks, בתוך MeetUp קבוצתי.   שלב 1: פתיחת חשבון ב- ZWIFT https://www.youtube.com/watch?v=Bl9lXwlCxn8   שלב 2: חיבור המערכות TP<>ZWIFT https://www.youtube.com/watch?v=lg46FQJyhs8   שלב 3:

ריצה

איך לנצח את הריצה באיש ברזל

שלב הריצה בתחרות איש הברזל הוא ככל הנראה הקשה ביותר. אספנו מספר כלים פרקטיים שיעזרו לכם לנצח את הריצה המאתגרת הזו, ולסיים את התחרות חזקים, עם טעם של עוד. הריצה

לוקחים אוויר: גישה ומעבר נכון בין עונות
תקופות אימון

לוקחים אוויר: גישה ומעבר נכון בין עונות

המעוניין לשמר את אורח החיים הבריא ולעסוק בתחביב לאורך שנים, על אחת כמה הספורטאי המעוניין להשתפר מעונה לעונה, חייב להתייחס באופן מקצועי למעבר בין עונות. התקופה שאי אפשר בלעדיה –

Call Now Button גלילה למעלה
קבע שיחת ייעוץ עם מאמן בחינם!