fbpx

ISRAMAN

כדי להגיע הכי מוכנים לתחרות הכי מאתגרת

תוכנית אימונים ייעודית לאתגר הישראמן

ישראמן 113

139 ש"ח לחודש

לו"ז אימונים ייעודי לישראמן ולאופי התחרות.
 יעיל, מדוייק ואפקטיבי. כולל תכני העשרה מקצועיים.

  • משך התוכנית: החל מ-4 חודשים
  • ממוצע שבועי: 7-11 שעות אימון

ישראמן 226

169 ש"ח לחודש

הולכים על האתגר הגדול? אנחנו אתכם.
שנים של ידע ונסיון יוצקו לתוך תכנית ממוקדת אחת.

  • משך התוכנית: החל מ-4 חודשים
  • ממוצע שבועי: 9-14 שעות אימון

איך להתאמן לישראמן

על התחרות

תחרות הישראמן מתקיימת מדי שנה בסוף חודש ינואר באילת משנת 1999 בהפקת חברת שוונג שעושה עבודה מצויינת והביאה לגידול משמעותי מאוד בכמות המשתתפים לאורך השנים. שבשנת 2022 צפויים לקחת חלק בתחרות למעלה מ- 1,800 ספורטאים וספורטאיות. בתחרות הישראמן ישנם גם מקצה חצי איש ברזל וגם מקצי שלשות בהם ניתן להתחרות כשלשה כאשר אחד שוחה אחד רוכב ואחד רץ. תחרות הישראמן היא תחרות איש הברזל היחידה בישראל מאז ומתמיד ומאופיינת במסלול ייחודי וקשוח מאוד. בעבר הישראמן נבחרה לאחת מ- 10תחרויות איש הברזל הקשות בעולם ע"י ה- Triathlete Magazine.

במקצה המלא בדרך כלל משתתפים כ-150-200 ספורטאים שזהו מספר נמוך יחסית בהשוואה למשל לאוסטריה בה משתתפים מעל 300 ישראלים מדי שנה. הסיבה לכך נעוצה בקושי המסלול ובכך שבדרך כלל מתאמנים של פעם ראשונה מעדיפים מסלול ידידותי יותר. להבדיל מתחרויות אחרות בעולם, אחד היתרונות הבולטים של הישראמן הוא העניין הכלכלי מאחר והוא כאן אצלינו בארץ ולא מצריך טיסה לחו”ל.

קרא עוד במדריך המלא לאיש ברזל

איך בוחרים אופניים לישראמן

אופני כביש או נג"ש – יתרונות מול חסרונות
אווירודינמיות מול נוחות ומשקל. בבחירת אופניים לישראמן, ההתלבטות העיקרית עבור הרוכבים היא האם לרכוב על אופני נגד שעון (נג"ש) או אופני כביש. במאמר מוסגר יצוין כי קיימת גם חשיבות בנושא בחירת סוג הגלגלים ולכך נתייחס בנפרד בכתבה נוספת בסדרה. במסלול מישורי בדרך כלל לא קיימת ההתלבטות ורוב הרוכבים ייבחרו באופני נג"ש. מאחר ומסלול הישראמן משופע בעליות, קיימת התלבטות האם היתרון באווירודינמיות של אופני הנג"ש, משתלם לעומת יתרון הנוחות והמשקל של אופני הכביש.
המלצת המערכת היא לאופני נג"ש, אך זאת בלבד ולרוכב יש את הביטחון לרדת ירידות מהירות על האירובר, ולהתמודד עם רוחות צד אשר מאפיינות את הרי אילת. אם אין בידינו לנצל את יתרונות אופני הנג"ש, כדאי שנבחר באופני כביש ונרוויח זמן בעליות היות ומשקל אופני הכביש נמוך יותר.

התנהלות נכונה בתחרות הישראמן

ניהול נכון משמע הוצאה לפועל מדויקת של תוכנית התחרות. תוצאה סופית זה משהו שקשה לבנות עליו או לתכנן אותו, במיוחד בישראמן, בגלל תנאי מזג אוויר משתנים. ביום נתון עשוי ספורטאי עם אותה יכולת לעשות תוצאה בהפרש של חצי שעה רק בענף הרכיבה בגלל תנאי רוחות כאלה או אחרים, ולכן תכנון התחרות חייב להסתמך על פרמטרים שלא מושפעים מתנאי השטח. אנחנו ממליצים להסתכל תמיד על שלושה פרמטרים ולבחון כל אחד מהם באופן תמידי לאורך התחרות. הראשון יהיה תחושה, השני דופק והשלישי יהיה קצב ריצה או הספק ברכיבה.

ההתמודדות המנטאלית בישראמן

אני מאמין שלכל ספורטאי יש את היכולת לחפור מנטלית. אני מאמין שכל משתתף בתחרות הישראמן יכול להוציא מעצמו יותר, עם תכנון רגעי המשבר המנטליים הצפויים לו. רוב הספורטאים שאני מדבר איתם לקראת התחרות, מדברים בביטחון רב על קצבי התחרות שהם מתכננים, אך בעקבות תנאי המסלול המשתנים והמאתגרים, לא ריאלי לדבוק בקצב מסויים בריצה או בהספק קבוע לאורך מסלול הרכיבה.
אמנט נוסף הוא הקושי הפיזי הצפוי. אנחנו יודעים מראש שצפויים לנו אתגרים בתחרות, לכן אנחנו יכולים לעשות עבודת הכנה מנטאלית ולהתכונן אליהם מראש. אפילו אולי לקבל את הקושי. להינות ממנו. להעריך את העובדה שאנחנו נמצאים בסיטואציה כה מאתגרת. זו זכות גדולה אל תשכחו 🙂

שאלות נפוצות

בגלל שתחרות הישראמן קשה יותר מתחרויות אחרות, הזמנים בה איטיים יותר.

זמן טוב עבור חובבים בחצי המרחק הוא מתחת לשש שעות, ובמרחק המלא מתחת ל-12 שעות.

במסלול החצי יש כ-1,700 מטר גובה מצטבר ובמקצה המלא כ-2,800 מטר.

טמפרטורת המים בישראמן היא בדרך כלל כ-21 מעלות שזו טמפרטורה נהדרת. חליפת שחייה עוזרת לציפה, לכן נוכל לשחות מהר יותר תוך שימוש בפחות אנרגיה.

כדאי תמיד להתלבש בהתאם למזג האוויר. היו שנים בישראמן עם טמפרטורה נמוכה מאוד וכאלה עם טמפרטורה סבירה לחלוטין ולכן אין דרך אחת להתלבש. מומלץ מאוד לקרוא על איך להתלבש בחורף.

כל מה שצריך לדעת
כדי להמשיך להשתפר

ריצה · רכיבה · דואתלון · איש ברזל · אולטראמן · אולטרא מרתון

כללי

סח״ח וצח״מ

במאמר שלפנינו אנסה להרחיב בדבר אלמנט אחד מתוך תנאי הסביבה, הטמפרטורה.
אלמנט הטמפ' הוא לטעמי המשפיע ביותר מבין תנאי הסביבה, ובמיוחד טמפ' חמה. למרות שהוא המדובר ביותר, תחושתי היא שחלק מהספורטאים עדין לא מפנימים את העובדות לגביו.

תקופות אימון

אומנות הטייפר

במאמר שלפנינו אנסה להרחיב בדבר אלמנט אחד מתוך תנאי הסביבה, הטמפרטורה.
אלמנט הטמפ' הוא לטעמי המשפיע ביותר מבין תנאי הסביבה, ובמיוחד טמפ' חמה. למרות שהוא המדובר ביותר, תחושתי היא שחלק מהספורטאים עדין לא מפנימים את העובדות לגביו.

כללי

השפעת הטמפ' החיצונית על הגוף ודרכי התמודדות בתחרויות סיבולת

במאמר שלפנינו אנסה להרחיב בדבר אלמנט אחד מתוך תנאי הסביבה, הטמפרטורה.
אלמנט הטמפ' הוא לטעמי המשפיע ביותר מבין תנאי הסביבה, ובמיוחד טמפ' חמה. למרות שהוא המדובר ביותר, תחושתי היא שחלק מהספורטאים עדין לא מפנימים את העובדות לגביו.

Scroll to Top
קבע שיחת ייעוץ עם מאמן בחינם!
× זמינים בצ׳אט
דילוג לתוכן