fbpx

אימון לישראמן

כדי להגיע לתחרות הכי מאתגרת הכי מוכנים

תוכנית אימונים ייעודית לישראמן החל מ-139 ש"ח לחודש

ישראמן 113

139 ש"ח לחודש

לו"ז אימונים ייעודי לישראמן ולאופי התחרות. יעיל, מדוייק ואפקטיבי. כולל תכני העשרה מקצועיים.

  • משך התוכנית: החל מ-4 חודשים
  • ממוצע שבועי: 7-11 שעות אימון

ישראמן 226

169 ש"ח לחודש

הולכים על האתגר הגדול? אנחנו אתכם. שנים של ידע ונסיון יוצקו לתוך תכנית ממוקדת אחת.

  • משך התוכנית: החל מ-4 חודשים
  • ממוצע שבועי: 9-14 שעות אימון

איך להתאמן לישראמן

על התחרות

תחרות הישראמן מתקיימת מדי שנה בסוף חודש ינואר באילת משנת 1999 במהדורות שהשתנו לאורך השנים וב-8 שנים האחרונות מפיקה אותו חברת שוונג שעושה עבודה מצויינת והביאה לגידול משמעותי מאוד בכמות המשתתפים לאורך השנים כך שבשנת 2020 השתתפו מעל 1300 ספורטאים. בתחרות הישראמן ישנם גם מקצה חצי איש ברזל וגם מקצי שלשות בהם ניתן להתחרות כשלשה כאשר אחד שוחה אחד רוכב ואחד רץ. תחרות הישראמן היא תחרות איש הברזל היחידה בישראל מאז ומתמיד ומאופיינת במסלול ייחודי וקשוח מאוד ונחשבת לאחת מתחרויות איש הברזל הקשות בעולם.

במקצה המלא בדרך כלל משתתפים כ-150-200 ספורטאים שזהו מספר נמוך יחסית בהשוואה למשל לאוסטריה בה משתתפים מעל 300 ישראלים מדי שנה. הסיבה לכך נעוצה בקושי המסלול ובכך שבדרך כלל מתאמנים של פעם ראשונה מעדיפים מסלול קל יותר ולכן בוחרים באירופה. להבדיל מתחרויות אחרות בעולם אחד היתרונות הבולטים של הישראמן הוא העניין הכלכלי מאחר והוא כאן אצלינו ולא מצריך טיסה ומלונות בחו”ל.

קרא עוד במדריך המלא לאיש ברזל

איך בוחרים אופניים לישראמן

אופני כביש או נג"ש – יתרונות אל מול חסרונות
אווירודינמיות אל מול נוחות והתאמה בעליות: בבחירת אופניים לישראמן, ההתלבטות העיקרית עבור הרוכבים היא האם לרכוב על אופני נגד שעון (נג"ש) או אופני כביש. במאמר מוסגר יצוין כי קיימת גם חשיבות בנושא בחירת סוג הגלגלים ולכך נתייחס בנפרד בכתבה נוספת בסדרה. במסלול מישורי יותר בדרך כלל לא קיימת ההתלבטות ורוב הרוכבים ייבחרו אופני נג"ש על מנת למקסם את התוצאות שלהם. מאחר ומסלול הישראמן משופע בעליות, קיימת התלבטות האם היתרון באווירודינמיות של אופני נג"ש, משתלם לעומת יתרון הנוחות והגיאומטריה של אופני כביש, המתאימה יותר לרכיבה בטיפוס.

התנהלות נכונה בתחרות הישראמן

ניהול נכון משמע הוצאה לפועל מדויקת של תוכנית התחרות, והגעה לתוצאה הרצויה. תוצאה סופית זה משהו שקשה לבנות עליו או לתכנן אותו, במיוחד בישראמן, בגלל תנאי מזג אוויר משתנים. ביום נתון עשוי ספורטאי עם אותה יכולת לעשות תוצאה בהפרש של חצי שעה רק בענף הרכיבה בגלל תנאי רוחות כאלה או אחרים, ולכן תכנון התחרות חייב להסתמך על פרמטרים שלא מושפעים מתנאי השטח. כמובן שבניהול תחרות יש לדבר גם על נושא התזונה, ביגוד, ציוד ועוד, אבל כאן נתמקד בעצימות.

ההתמודדות המנטאלית בישראמן

אני מאמין שלכל ספורטאי יש את היכולת לחפור מנטלית. אני מאמין שכל משתתף בתחרות הישראמן יכול להוציא מעצמו יותר, עם תכנון רגעי המשבר המנטליים הצפויים לו. רוב הספורטאים שאני מדבר איתם לקראת התחרות, מדברים בביטחון רב על קצבי התחרות שהם מתכננים, אך בפועל מניסיוני, הרוב המוחלט של הספורטאים מעריכים את היכולת שלהם ביתר, שזהו סינדרום ידוע של ספורטאי סבולת, הן ברכיבה והן בריצה.

שאלות נפוצות

בגלל שתחרות הישראמן קשה יותר מתחרויות אחרות, הזמנים בה איטיים יותר.

זמן טוב עבור חובבים בחצי המרחק הוא מתחת לשש שעות, ובמרחק המלא מתחת ל-12 שעות.

במסלול החצי יש כ-1,700 מטר גובה מצטבר ובמקצה המלא כ-2,800 מטר.

טמפרטורת המים בישראמן היא בדרך כלל כ-21 מעלות שזו טמפרטורה נהדרת. חליפת שחייה עוזרת לציפה, לכן נוכל לשחות מהר יותר תוך שימוש בפחות אנרגיה.

כדאי תמיד להתלבש בהתאם למזג האוויר. היו שנים בישראמן עם טמפרטורה נמוכה מאוד וכאלה עם טמפרטורה סבירה לחלוטין ולכן אין דרך אחת להתלבש. מומלץ מאוד לקרוא על איך להתלבש בחורף.

כל מה שצריך לדעת
כדי להמשיך להשתפר

ריצה · רכיבה · דואתלון · איש ברזל · אולטראמן · אולטרא מרתון

כללי

אימון בקצב תחרות – הפרדוקס

אוטוטו תחרות גדולה."התכנון לאימון הזה, הוא קצב התחרות שלי?""אולי כדאי את האינטרוולים בשבת לעשות על קצב תחרות?"ניסוחים דומים ואחרים, שינויים פה ושם, העיקרון ברור:"אני צריך להתאמן הרבה בקצב התחרות כדי

כללי

Cardiac Drift

Heart Rate Decoupling, Pw:Hr, Pa:Hr, Cardiovascular Drift, Aerobic Decoupling לתופעה הזו שמות רבים, אך כולם מתייחסים לאותה התנהגות פזיולוגית. התופעה מתרחשת כאשר הדופק שלנו עולה עם הזמן למרות שהעצימות נותרת זהה.או

כללי

Vo2max Training

מהי הדרך היעילה ביותר לשיפור ה- Vo2max? מה זה Vo2max?  Vo2max זהו פרמטר אשר מראה מהי היכולת המקסימלית שלנו בניצול חמצן עבור אנרגיה ברגע נתון. ככל שנדע להעביר יותר חמצן

גלילה למעלה
קבע שיחת ייעוץ עם מאמן בחינם!