ישראמן - תוכנית אימון למקצה החצי והמלא | Private Coaching Online

אימון לישראמן

כדי להגיע לתחרות הכי מאתגרת הכי מוכנים

תוכנית אימונים ייעודית לישראמן החל מ-139 ש"ח לחודש

ישראמן 113

139 ש"ח לחודש

לו”ז אימונים ייעודי לישראמן ולאופי התחרות. יעיל, מדוייק ואפקטיבי. כולל תכני העשרה מקצועיים.

  • משך התוכנית: החל מ-4 חודשים
  • ממוצע שבועי: 7-11 שעות אימון

ישראמן 226

169 ש"ח לחודש

הולכים על האתגר הגדול? אנחנו אתכם. שנים של ידע ונסיון יוצקו לתוך תכנית ממוקדת אחת.

  • משך התוכנית: החל מ-4 חודשים
  • ממוצע שבועי: 9-14 שעות אימון

איך להתאמן לישראמן

על התחרות

תחרות הישראמן מתקיימת מדי שנה בסוף חודש ינואר באילת משנת 1999 במהדורות שהשתנו לאורך השנים וב-8 שנים האחרונות מפיקה אותו חברת שוונג שעושה עבודה מצויינת והביאה לגידול משמעותי מאוד בכמות המשתתפים לאורך השנים כך שבשנת 2020 השתתפו מעל 1300 ספורטאים. בתחרות הישראמן ישנם גם מקצה חצי איש ברזל וגם מקצי שלשות בהם ניתן להתחרות כשלשה כאשר אחד שוחה אחד רוכב ואחד רץ. תחרות הישראמן היא תחרות איש הברזל היחידה בישראל מאז ומתמיד ומאופיינת במסלול ייחודי וקשוח מאוד ונחשבת לאחת מתחרויות איש הברזל הקשות בעולם.

במקצה המלא בדרך כלל משתתפים כ-150-200 ספורטאים שזהו מספר נמוך יחסית בהשוואה למשל לאוסטריה בה משתתפים מעל 300 ישראלים מדי שנה. הסיבה לכך נעוצה בקושי המסלול ובכך שבדרך כלל מתאמנים של פעם ראשונה מעדיפים מסלול קל יותר ולכן בוחרים באירופה. להבדיל מתחרויות אחרות בעולם אחד היתרונות הבולטים של הישראמן הוא העניין הכלכלי מאחר והוא כאן אצלינו ולא מצריך טיסה ומלונות בחו”ל.

קרא עוד במדריך המלא לאיש ברזל

איך בוחרים אופניים לישראמן

אופני כביש או נג”ש – יתרונות אל מול חסרונות
אווירודינמיות אל מול נוחות והתאמה בעליות: בבחירת אופניים לישראמן, ההתלבטות העיקרית עבור הרוכבים היא האם לרכוב על אופני נגד שעון (נג”ש) או אופני כביש. במאמר מוסגר יצוין כי קיימת גם חשיבות בנושא בחירת סוג הגלגלים ולכך נתייחס בנפרד בכתבה נוספת בסדרה. במסלול מישורי יותר בדרך כלל לא קיימת ההתלבטות ורוב הרוכבים ייבחרו אופני נג”ש על מנת למקסם את התוצאות שלהם. מאחר ומסלול הישראמן משופע בעליות, קיימת התלבטות האם היתרון באווירודינמיות של אופני נג”ש, משתלם לעומת יתרון הנוחות והגיאומטריה של אופני כביש, המתאימה יותר לרכיבה בטיפוס.

התנהלות נכונה בתחרות הישראמן

ניהול נכון משמע הוצאה לפועל מדויקת של תוכנית התחרות, והגעה לתוצאה הרצויה. תוצאה סופית זה משהו שקשה לבנות עליו או לתכנן אותו, במיוחד בישראמן, בגלל תנאי מזג אוויר משתנים. ביום נתון עשוי ספורטאי עם אותה יכולת לעשות תוצאה בהפרש של חצי שעה רק בענף הרכיבה בגלל תנאי רוחות כאלה או אחרים, ולכן תכנון התחרות חייב להסתמך על פרמטרים שלא מושפעים מתנאי השטח. כמובן שבניהול תחרות יש לדבר גם על נושא התזונה, ביגוד, ציוד ועוד, אבל כאן נתמקד בעצימות.

ההתמודדות המנטאלית בישראמן

אני מאמין שלכל ספורטאי יש את היכולת לחפור מנטלית. אני מאמין שכל משתתף בתחרות הישראמן יכול להוציא מעצמו יותר, עם תכנון רגעי המשבר המנטליים הצפויים לו. רוב הספורטאים שאני מדבר איתם לקראת התחרות, מדברים בביטחון רב על קצבי התחרות שהם מתכננים, אך בפועל מניסיוני, הרוב המוחלט של הספורטאים מעריכים את היכולת שלהם ביתר, שזהו סינדרום ידוע של ספורטאי סבולת, הן ברכיבה והן בריצה.

שאלות נפוצות

בגלל שתחרות הישראמן קשה יותר מתחרויות אחרות, הזמנים בה איטיים יותר.

זמן טוב עבור חובבים בחצי המרחק הוא מתחת לשש שעות, ובמרחק המלא מתחת ל-12 שעות.

במסלול החצי יש כ-1,700 מטר גובה מצטבר ובמקצה המלא כ-2,800 מטר.

טמפרטורת המים בישראמן היא בדרך כלל כ-21 מעלות שזו טמפרטורה נהדרת. חליפת שחייה עוזרת לציפה, לכן נוכל לשחות מהר יותר תוך שימוש בפחות אנרגיה.

כדאי תמיד להתלבש בהתאם למזג האוויר. היו שנים בישראמן עם טמפרטורה נמוכה מאוד וכאלה עם טמפרטורה סבירה לחלוטין ולכן אין דרך אחת להתלבש. מומלץ מאוד לקרוא על איך להתלבש בחורף.

כל מה שצריך לדעת
כדי להמשיך להשתפר

ריצה · רכיבה · דואתלון · איש ברזל · אולטראמן · אולטרא מרתון

כללי

Carbs vs Fat

בזמן מאמץ השרירים שלנו ניזונים מפחמימה (גליקוגן) ושומן. יחסי הכוחות ביניהם תלויים ברמת המאמץ וברמת היעילות שבה הגוף שלנו יודע לנצל שומן.  נתחיל מהראשון כי זה פשוט. ככל שרמת המאמץ

ספורטאי בהבעת נצחון והצלחה
כללי

הצלחה בניסיון הראשון

השבוע ערכנו מספר מבחני שדה פרקטיים. הסיבות הברורות כמובן. בין אם להבין מה הצלחנו להשיג בתהליכי השיפור האחרונים או להבין היכן צריך לשים את המיקוד בשבועות הבאים. מובן מאליו שנדרש

כללי

קביעת מטרות ריאליות

לא מעט ספורטאים שואלים את עצמם מה אני עושה מחר. מצוין, חשוב להתלבט מה יעשה אותם טובים יותר. אחרים המסתכלים רחב יותר שואלים את עצמם מה תהיה הדרך הטובה ביותר

גלילה למעלה
קבע שיחת ייעוץ עם מאמן בחינם!