תזונה באימונים | Private Coaching Online | אימון אישי מקוון

תזונה באימונים

מה לאכול במהלך אימונים ארוכים \ חזקים

את הנושא של תזונה באימונים נחלק למספר סוגים שונים בהתאם לאורך ועצימות האימון.

אימונים קצרים:

אימונים קצרים בעצימות נמוכה
כאשר משך האימון אינו עולה על 90 דקות ועצימות האימון קלה עד בינונית, לא מומלץ לצרוך תזונה תוך כדי האימון. לגוף יש מאגרי אנרגיה מספיקים על מנת להזין את עצמו במהלך האימון.

אימונים קצרים בעצימות גבוהה
באימונים של עד 90 דקות בעצימות גבוהה ניתן לאכול בבוקר האימון פרוסה עם ממרח, ולהוסיף כוס קפה. מומלץ להקפיד לשתות הרבה מים בבוקר שלפני האימון.

אימונים ארוכים:

אימון ארוך בעצימות נמוכה
לאימונים שמעל 90 דקות נרצה להגיע עם מאגרי גליקוגן מלאים שיספקו לגוף אנרגיה. נמליץ לאכול בבוקר האימון בין 2-3 פרוסות עם ממרח, ולהקפיד על שתיית מים רבה. במהלך האימון עצמו נרצה להקפיד על להחזיר כ150 קלוריות לשעת פעילות, כשאת האנרגיה נעדיף לצרוך כפחמימה – ג’לים, משקה איזוטון, סנוויץ’, חטיף וכו’.

אימון ארוך בעצימות גבוהה
כאשר משך האימון עולה על 90 דקות, נרצה להגיע עם מאגרי גליקוגן מלאים שיספקו לגוף אנרגיה, ולמלא אותם גם תוך כדי האימון. נמליץ לאכול בבוקר האימון בין 2-3 פרוסות עם ממרח, ולהקפיד על שתיית מים רבה. במהלך האימון עצמו נרצה להקפיד על להחזיר כ300 קלוריות לשעת פעילות, כשאת האנרגיה נעדיף לצרוך כפחמימה – ג’לים, איזוטון, סנוויץ’, חטיף וכו’.

טיפ: כאשר מתכננים את ההחזר הקלורי באימון, חשוב מאוד לקחת בחשבון גם את המשקה האיזוטוני. קלוריות הן קלוריות, ולא משנה באיזה צורה.

ואחרי האימון?

על מנת להכין את הגוף לקראת האימון הבא, אנו צריכים למלא את מאגרי האנרגיה בגוף. ככל שהאימון היה עצים יותר, נרצה לאכול מעט יותר פחמימה. ככל שהאימון היה קצר יותר, מאגרי הפחמימות בגוף לא התרוקנו, ולכן רצוי להמעיט בהחזר הפחמימה.

 טיפ: חשוב מאוד להקפיד על שתיית מים מרובה לאורך כל היום – לפני, תוך כדי, ואחרי. מחסור בנוזלים עלול לגרום להתייבשות, מה שיגרור גוף עייף ואימון לא איכותי.

אני רוצה להתאמן מדוייק יותר בעזרת תוכנית אישית

מאמרים נוספים בנושא

1 מחשבה על “תזונה באימונים”

  1. פינגבאק: איך להתלבש לאימון רכיבה בחורף | Online Private Coaching | אימון אישי מקוון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה

רוצה להימנע מפציעות בריצה?
לשפר את היעילות?
לדעת אילו אימוני כוח יצליחו באמת לקדם אותך?